4 хвиля COVID-19 накриває Україну

 
26 Переглянуто

4 хвиля COVID-19 накриває Україну

Ситуація з захворюваністю становиться більш напруженою як у всій країні, так і в нашому регіоні. Донецька область дуже швидко перейшла у помаранчеву зону епідеміологічної небезпеки! Наразі захворює дуже велика кількість контактних осіб, тобто тих, хто мав близький контакт з хворим на COVID-19. Більш того, хворіють цілі сім’ї!

ЗА ТИЖДЕНЬ (З 22 ПО 28 ВЕРЕСНЯ ) лікарі сімейних амбулаторій Центру первинної допомоги Селидівської міської ради ЗАФІКСУВАЛИ 170 НОВИХ ВИПАДКІВ COVID-19 ( з них 150 мешканців Селидівської ТГ).

Станом на 28 вересня 2021р. по даним амбулаторій Центру первинної допомоги Селидівської міської ради, з початку 2021 року, виявлено 1406 хворих на COVID-19:

Селидівська ТГ — 1137;

Курахівська ТГ (м.Гірник, смт.Курахівка, с.Гостре) — 269.

Наразі 295 осіб, хворих на COVID-19, знаходяться на амбулаторному лікуванні!

З 01.01.2021 року лікарями сімейних амбулаторій зареєстровано 874 пневмонії, станом на 28 вересня – 55 осіб знаходяться на амбулаторному лікуванні.

Майже всі останні виявлені випадки COVID-19 фіксуються у невакцинованих осіб. Це ще один привід подумати про свій захист та негайно вакцинуватися проти COVID-19!

НАПОЛЕГЛИВО РЕКОМЕНДУЄМО ДОТРИМУВАТИСЬ КАРАНТИННИХ ПРАВИЛ:

    • Надягати захисні маски та дотримуйтеся фізичної дистанції у місцях скупчення людей
    • Мити руки та використовувати спиртовмісні антисептики для дезінфекції рук
    • Вакцинуйтеся від COVID-19 в пунктах щеплень сімейних амбулаторій

Будь ласка, утримуйтеся від відвідування місць скупчення людей (кафе, торгівельно-розважальні майданчики тощо), адже саме там найвірогідніше можна підхопити інфекцію, а головне – у ваших руках, це захист від COVID-19. Вакцинуйтеся, щоб не потім не пожалкувати про неправильно зроблений вибір.

Вакцинуйтеся від COVID-19, адже це єдиний наш із вами порятунок!

Це швидко, просто та безпечно, а головне – краще, ніж дороговартісне лікування та реабілітація після перенесенного коронавірусу.

З початку вакцинальної кампанії (березень 2021 р.) проти COVID-19, медиками Центру первинної допомоги Селидівської міської ради проведено 20 002 щеплення (Селидівська ТГ — 19 242; Курахівська ТГ — 760).

Вакцинація проводиться усім повнолітнім особам, НЕЗАЛЕЖНО ВІД НАЯВНОСТІ укладеної декларації з сімейним лікарем.

Зверніть увагу! Отримати щеплення Ви можете щоденно в сімейних амбулаторіях у певні години роботи, уточнити які Ви можете за телефоном контакт-центру 099 728 70 20. А також у вихідні працює Центр масової вакцинації проти COVID-19 у будівлі Селидівського виконкому за адресою вул.К.Маркса, 8, каб.№7 з 9.00 до 12.00.

На момент щеплення, для внесення даних про вакцинацію, при собі потрібно мати паспорт, ІНН, закордонний паспорт (за наявності) та телефон (для незадекларованих осіб).

Всі особи, які пройшли повний курс вакцинації ( отримали 2 дози) та мають потребу виїхати за кордон можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію на реєстратурі амбулаторії.

Не забувайте, що інтервали між вакцинами різного виробника також відрізняються. Слідкуйте за Вашим інтервалом, щоб не пропустити друге щеплення.

Нагадуємо інтервали між введенням першої та другої дози вакцин:

CoronaVac 14-28 днів

Comirnaty 21 день

Moderna 28 днів

AstraZeneca 4-12тижнів.

Тільки спільними зусиллями ми можемо уникнути локдауну та багатьох неприємностей, які несе з собою COVID-19.

Вакцинуйтеся, дотримуйтеся карантинних правил безпеки й не хворійте!

Олена МАРЧЕНКО

Директор Центру ПМСД Селидівської міської ради.