Що треба знати про новий короновірус «2019-nCoV» з Китаю

 
158 Переглянуто

Увага! Інформація щодо нового короновірусу «2019-nCoV»

31 грудня 2019 року ВООЗ отримала попередження про кілька випадків пневмонії в місті Ухань, Китайська провінція Хубей. Вірус не відповідав жодному іншому відомому вірусу. Це викликало занепокоєння, оскільки коли вірус новий, ми не знаємо, як він впливає на людей.

Через тиждень, 7 січня, влада Китаю підтвердила, що виявила новий вірус. Новий вірус — це коронавірус , який належить до сімейства вірусів, які включають застуду, та вірусів, таких як ГРВІ та МЕРС(англ.) (Коронавірус середнього респіраторного синдрому) . Цей новий вірус тимчасово отримав назву «2019-nCoV».

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка, кашель та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  • Часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • Уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • Уникайте безпосереднього контактуз дикими чи свійськими тваринами;
  • Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Спираючись на ситуацію та умови швидкого розповсюдженню короновірусу в країнах світу, наполегливо рекомендуємо утриматися від поїздок закордон !

Що треба знати про новий короновірус "2019-nCoV" з Китаю