На підставі рішення Селидівської міської ради від 26.07.2017 № 7/22-713 Комунальний заклад «Селидівський центр первинної медико-санітарної допомоги» перетворено в комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради», яке розпочало свою діяльність 15 листопада 2017 року.

В своїй діяльності Центр керується: Конституцією України, Основами законодавства України про охорону здоров’я, Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», Наказом МОЗ України № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» із внесеними до нього змінами, Договором з Національною Службою Здоров’я України (НСЗУ) та Статутом КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради», який затверджений рішенням міської ради від 20.03.2019 №7/42-1279 та зареєстрований в управлінні Державної реєстрації.

В 2018 році експертною групою Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації проведена експертиза відповідності стандартам акредитації та професійної діяльності за результатами якої Центр отримав статус медичного закладу вищої кваліфікаційної категорії. Серія ДДОЗ №000174, термін дії — до 24.10.2021р.

Керівником Центру є директор — Марченко Олена Володимирівна

Юридична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Черняховського, 48.
Фактична адреса: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Центральна, 108
Контактні телефони: (06237) 7-07-38, 0997287060.
E-mail: selid.cpmsd@selidovo-rada.gov.ua, selid.cpmsd@ukr.net.

Основні напрямки діяльності Центру:

 • надання первинної медичної допомоги, у т.ч. невідкладної, у визначеному законодавством порядку;
 • забезпечення керованості та безперервності медичної допомоги;
 • забезпечення права громадян на вільний вибір лікаря, що надає первинну медико-санітарну допомогу;
 • забезпечення дотримання стандартів та уніфікованих клінічних протоколів медичної допомоги;
 • розробка планів розвитку первинної медико-санітарної допомоги на території Селидівської міської ради;
 • вивчення, аналіз і прогнозування показників стану охорони здоров’я населення та участь у розробці заходів, спрямованих на збереження і покращення здоров’я населення;
 • медична практика;
 • та інші.

Порядок та обсяг надання медичних послуг визначається лікарем медичної практики (лікарем загальної практики-сімейним лікарем, лікарем педіатром). Він є головним координатором медичних маршрутів пацієнта.

Разом з тим, пацієнт може звернутися до закладу вторинної медичної допомоги без направлення лікаря самостійно за умови: необхідності надання екстреної медичної допомоги; раптове погіршення стану здоров’я дітей у будь-якому віці; ускладнення вагітності та післяпологового періоду; до лікаря акушера-гінеколога, лікаря-стоматолога та при добровільному ВІЛ-консультуванні.

Структурними підрозділами Центру є:

 • адміністративно-управлінський;
 • допоміжні, в тому числі господарчі;
 • лікувально-профілактичні у складі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини.

Всього створено 6 амбулаторій ЗП/СМ, які розташовані у м. Селидове, м. Гірник, м. Українськ, смт. Курахівка та смт. Цукурине.

Загальна інформація